Komanda@Kelprojektas. Gintarė Karpavičienė: „Šioje profesijoje mane žavi tai, kad visi projektai yra skirtingi. Kiekvieną kartą susiduriama su vis kitokiais iššūkiais, kuriuos tenka spręsti kūrybiškai“

2021-11-17

Šiandiena pristatome dar vieną Kelprojektas komandos narę Gintarę Karpavičienę, Architektūros skyriaus Projekto dalies vadovę, kuri yra sukaupusi didelę patirtį dirbant su teritorijų planavimo projektais.

Pradėkime nuo pradžių, kaip gimė tavo susižavėjimas teritorijų planavimo sritimi?

Aš Kelprojekte įsidarbinau visai neseniai t. y. 2021-04-22. Taigi dar esu naujokė šioje įmonėje.
Mano susižavėjimas būtent teritorijų planavimu gimė visai netikėtai: dar studijų metais įsidarbinus AB „Miestprojektas“, manęs buvo paprašyta padėti susitvarkyti su gausybe teritorijų planavimo projektų, prie kurių nesiryžo dirbti kiti kolegos, motyvuodami tuo, kad tai ne jų sritis ir ne taip įdomu, kaip pastatai. Sutikau – pradėjau domėtis, gilintis, leisti vieną po kito detaliuosius ir specialiuosius planus. Supratau kad visai ir patinka man tai. Tuomet gavau savo pirmąjį bendrąjį planą. Ten tiesiog „paskendau“ visomis įmanomomis prasmėmis: buvo sunku, tačiau labai įdomu. Supratau, kad atradau tai, kas man labiausiai patinka.

Studijoms pasirinkai architektūros programą, kaip sekėsi universitetinis gyvenimas ir kas jame žavėjo labiausiai?

Studijavau Kauno technologijos universitete – architektūrą, nes visada balansavau tarp menininko ir inžinieriaus, t. y. patiko įvairiausi menai, tačiau neblogai sekėsi ir tikslieji mokslai.
Studijose labiausiai žavėjo kursiniai darbai, kuriuose reikėdavo parengti brėžinius. Patiko vasaros praktikos, kai važiuodavome į realius objektus, o taip pat kursiniai darbai, kuriuos kuruodavo praktikuojantys architektai (t. y. ne teoretikai).

Kaip toliau klostėsi karjera po studijų?

Iš esmės, kaip jau ir minėjau, sau artimą sritį atradau labai anksti, dar studijų metais, savo pirmojoje darbovietėje. Tai galima sakyti, kad visą savo darbo stažą ir paskyriau teritorijų planavimui (urbanistikos sričiai) – jau apie 15 metų.
Tą pačią sritį kuruoju ir UAB „Kelprojektas“: esu projekto dalies vadovė, tačiau turiu visas kvalifikacijas, kad būčiau projekto vadove.

Kas šiame darbe tave labiausiai žavi ir motyvuoja?

Labiausiai žavi tai, kad visi projektai yra skirtingi. Kiekvieną kartą susiduriama su vis kitokiais iššūkiais, kuriuos tenka spręsti kūrybiškai.

Kokius iššūkius dažniausiai reikia išspręsti ir kas yra svarbiausia klientams teritorijų planavimo srities projektuose?

Dažniausias iššūkis – skirtingų interesų suderinimas. Labai svarbų vaidmenį tokiuose projektuose vaidina ir visuomenės nuomonė, o kaip žinia – ji dažnai būna prieštaringa. Kadangi tai yra dokumentai, turintys ilgą „galiojimą“ – svarbiausia suderinti visuomenės poreikius, su privačiais interesais bei savivaldybių strategijomis.

Koks, tavo manymu, yra sėkmingo projekto receptas?

Sėkmingo projekto receptas: diskusija ir bendradarbiavimas su užsakovu viso projekto rengimo metu. Būtinas užsakovo įsitraukimas sprendžiant svarbius klausimus.

Kokios asmeninės, charakterio savybės reikalingos šiame darbe?

Manau, kad labai svarbūs diplomatiniai gebėjimai, tačiau taip pat svarbu ir užsispyrimas, atkaklumas, tikėjimas savo idėjomis ir gebėjimas įtikinti jų gerumu. Taip pat svarbus gebėjimas dirbti komandoje, nes tai paprastai labai didelės apimties projektai, reikalaujantys įvairių sričių specialistų darbo.

Su kokiais projektais šiuo metu dirbi? Kokie projektai buvo įsimintiniausi ir kodėl?

Šiuo metu dirbu su man mieliausiais projektais – bendraisiais planais, o įsimena dažniausiai patys sudėtingiausi, sunkiai „įveikti“ projektai arba visiškai „nestandartiniai“, kur teko gerokai pasukti galvą, norint juos parengti. Tokių taip pat yra keletas – tai bendrieji planai. Tarp jų ir pats pirmasis mano bendrasis planas – 2008 m. parengtas Jonavos rajono bendrasis planas.

O kaip atrodo tavo laisvalaikis?

Laisvalaikiu mėgstu keliauti, patinka įvairios ekskursijos. Deja, dėl įvairių aplinkybių šiuo metu ši veikla gerokai apribota. Taip pat mėgstu skaityti.